De school van goed en kwaad
Een ware koning
Agatha en Sophie leiden Team Tedros in de strijd om de kroon van Camelot tegen Japeth, die slimmer, gemener en machtiger is dan wie dan ook. Met zwart-wittekeningen. Vanaf ca. 13 jaar.
Details
Genre
Fantasieverhalen,
Verfilmde boeken
Onderwerp
Goed en kwaad
Titel
Een ware koning
Auteur
Soman Chainani
Illustrator
Iacopo Bruno
Vertaler
Karin de Haas
Taal
Nederlands, Engels
Oorspr. taal
Engels
Oorspr. titel
One true king
Uitgever
Amsterdam: HarperCollins, 2025
510 p. : ill.
510 p. : ill.
ISBN
9789402717761
Besprekingen
NBD Biblion
Bookarang (AI samenvatting)
Het zesde en laatste deel van de spannende, sprookjesachtige YA-fantasy-serie ‘De School van Goed en…
Het zesde en laatste deel van de spannende, sprookjesachtige YA-fantasy-serie ‘De School van Goed en Kwaad’*. Volgens een mythe worden er eens in de vier jaar twee kinderen ontvoerd uit Gavaldon om naar de School van Goed en Kwaad te worden gebracht, waar ze worden opgeleid tot sprookjesfiguren. In het laatste deel van de serie woedt de strijd om Camelots kroon. De vraag is wie de ware koning wordt: de sluwe Japeth of zijn rivaal, prins Tedros. Tedros krijgt steun van sterke vrouwen, geleid door Agatha en Sophie, die vastberaden zijn om Japeth te verslaan. Het verhaal verkent thema’s als macht, loyaliteit en de zoektocht naar een gelukkig einde. Geschreven in vlotte stijl. Met sfeervolle, gedetailleerde zwart-wittekeningen. Vanaf ca. 13 jaar.
Soman Chainani (Miami, 1979) is een Amerikaanse jeugdauteur en filmmaker. Hij schreef meerdere boeken. Zijn serie 'De School van Goed en Kwaad’ werd in dertig landen uitgegeven en is verfilmd door Netflix.